Вашиот доверлив производител на кварцни цевки и грејачи

Прилагодливи кварцни цевки и грејачи прилагодени на вашите потреби. Квалитетни производи по конкурентни цени.

1988

Основана

40.000 ㎡

Областа на фабриката

300+

Тековен персонал

32

Патенти на производи

Главни понуди

Нашата производна линија има кварцни цевки и грејачи со кварцни цевки, дизајнирани и за индустриски апликации со висока моќност и за апарати за домаќинство со мала моќност. Ние располагаме со различни стандардни модели и нудиме опции за прилагодување за да одговараат на вашите потреби.

Млечна кварцна цевка

Нашата серија кварцни цевки вклучува млечни кварцни цевки, различни форми на кварцни цевки, различни бои на кварцни цевки, кварцни капиларни цевки и кварцни ласерски шуплини. Ние одржуваме залихи на стандардни модели и нудиме опции за прилагодување.

Нашата серија грејачи со кварцни цевки вклучува единечни цевки со кратки бранови, двоцевни кратки бранови, средни бранови, јаглеродни средни бранови, прстенести и специјални сорти, идеални за апликации за греење со голема моќност во индустриски средини. Ние одржуваме залихи на стандардни типови и нудиме прилагодување според вашите барања.

Нашата серија грејачи со кварцни цевки вклучува кварцни грејни елементи, халогени цевки и грејни елементи од јаглеродни влакна во различни бои, погодни за апарати за домаќинство со мала моќност. Достапни се опции за приспособување.

Грејач кварти цевка facotry GlobalQT

За GlobalQT

GlobalQT е основан во 1988 година и има над 30 години професионално искуство во индустријата за производи за електрично греење со кварц. Компанијата има 385 вработени и фабрика од 40.000 метри квадратни, а од основањето има направено значителен напредок. Имаме 32 патенти за дизајн и изум и строго се придржуваме до системот за контрола на квалитет ISO9001:2015. Дознајте повеќе За нас.

Зошто да не изберете нас?

Работилница за производство на кварцни цевки

Фабричка јачина:

 • Над три децении индустриска експертиза.
 • Сертифициран од системот за контрола на квалитет ISO9001:2015.
 • Потврдено како високо-технолошки претпријатија во провинцијата Гуангдонг, Кина, и Истражувачкиот центар за инженерска технологија за ефикасни и штедливи уреди за далечно-инфрацрвени радијатори.
 • Може да се пофали со 8 печки за топење со кварцни цевки со дневно производство од 12 тони и значителен инвентар на стандардни спецификации за да се задоволат итните потреби за нарачка.

Извонредност на опремата

 • 8 печки за топење на кварцни цевки, 8 монтажни линии, 2 целосно проверени монтажни линии наменети за грејни цевки и 3 печки специјално дизајнирани за обработка на грејни жици.
 • Дополнето со преку 40 специјализирани машини за автоматско намотување на жици и 6 автоматски машини за лепило, што ги подобрува нашите напредни производствени способности.
Фабрика за кварцни цевки GlobalQT
Целосна предност на синџирот на снабдување

Целосна предност на синџирот на снабдување:

Ние сме единствениот производител на глобално ниво кој самостојно го произведува целиот процес, од екстракција на кварцни минерали до производство на финални производи за греење. Со целосен и сеопфатен синџир на снабдување, ја обезбедуваме нашата единствена доминација во индустријата.

Одржливи практики:

 • Ние даваме приоритет на зеленото производство, користејќи еколошки материјали и процеси.
 • Ефикасната опрема што штеди енергија ја зголемува продуктивноста и ја намалува потрошувачката на енергија.
 • Ние се залагаме за рециклирање, минимизирање на отпадот и максимизирање на користењето на ресурсите.
 • Персоналот е подложен на обука за поттикнување на еколошката свест и активно учество.
 • Вклучувајќи се во социјалната заштита, ја исполнуваме корпоративната одговорност и придонесуваме за заедницата и животната средина.
Одржливи практики

Информативни блогови

Прочитајте ги најновите вести од индустријата, производите и компанијата во нашиот блог за да ви помогнеме да донесувате деловни одлуки.

Партнер со нас денес

Искусете го непобедливиот квалитет и услуга на GlobalQT. Контактирајте не сега за вашите потреби за кварцни цевки и грејачи.

mk_MKMacedonian
滚动至顶部

Request a consultation

Ќе ве контактираме во рок од 1 работен ден, ве молиме обрнете внимание на е-поштата со наставката „@globalquartztube.com“